Wycieczki firmowe

Wycieczki firmowe Wycieczki firmowe to dla wielu pracowników długo wyczekiwana i radosna atrakcja. Dzięki powierzeniu kwestii formalnych kierownikom firmy, osoby pracujące w zakładzie nie muszą martwić się rozlicznymi sprawami związanymi z organizacją wyjazdu, rzetelnością biura podróży organizującego wyjazd, jak i kwestią ubezpieczenia. To niewątpliwe wygodny sposób na dobrze zaplanowane wakacje, dlatego też wielu pracowników cieszy się na jego perspektywę. Niemniej jednak wycieczki firmowe, tak lubiane w biurach, powoli wypierana są przez firmowe wyjazdy szkoleniowe, motywacyjne, czy integracyjne, cieszące się duża sympatią zwłaszcza wśród młodszych pracowników, którzy należycie doceniają liczne atrakcje oferowane w czasie wyjazdu, na które podróżując w pojedynkę raczej nie mogliby sobie pozwolić. Wycieczki firmowe raczej różnią się od tak popularnego incentive travel – to tradycyjna forma wypoczynku, będąca bądź to wyjazdem zagranicznym, bądź krajowym, w zależności od możliwości firmy. Najczęściej tego typu wycieczki cieszą się zainteresowaniem w zakładach pracy mających swoistą tradycję i pracowników zatrudnionych w nich od wielu lat, którzy albo to jeżdżą na planowane wyjazdy we własnym, pracowniczym gronie, bądź też wraz z rodzinami. Zdarza się także, że usługa turystyczna skupia się na dzieciach zatrudnionych pracowników, aby umożliwić im wakacyjne obozy lub kolonie, tym bardziej, jeśli sytuacja socjalna osób zainteresowanych nie pozwala na samodzielną organizację wyjazdu dla swych pociech. Często bowiem, przez duża ilość chętnych, jak i umiejętne negocjacje osoby, która w danej firmie odpowiedzialna jest za organizację szkoleń i wyjazdów, ceny wypoczynku są o wiele bardziej korzystne, aniżeli ma to miejsce w biurze podróży, gdzie wykupujemy wczasy dla jednej osoby bądź to jedynie dla rodziny. Na szczęście dla mniej zamożnych, aczkolwiek sumiennych pracowników, także i te opcje wyjazdowe są jeszcze dostępne na rynku. W końcu każdy dobry pracownik zasługuje na chwilę wytchnienia.

Wyjazdy za granicę

Wyjazdy za granicę We współczesnym świecie coraz więcej przedsiębiorstw zaczyna działać na skalę międzynarodową. Zapewnia im to o wiele większe możliwości sprzedażowe oraz zapewnia odpowiednie ilości klientów docelowych. Operacje tego typu są obecnie możliwie dzięki Unii Europejskiej, do której wstąpił również nasz kraj. Coraz więcej przedsiębiorstw zaczęło obecnie tworzyć swoje placówki za granicami Polski oraz prowadzić interesy z innymi krajami. Często zdarza się tak, że trzeba wysłać naszego pracownika do innego kraju, aby ten mógł załatwić wszystkie nasze interesy. Kompleksowa obsługa podróży służbowych będzie wtedy dla nas bardzo ważna. Jeżeli nasz człowiek będzie miał zaplanowany dokładnie cały transport oraz nocleg to więcej czasu przeznaczy na załatwienie naszych spraw. Będą one również załatwione dużo szybciej oraz bardziej efektywnie. Firmy, które świadczące usługi takie jak kompleksowa obsługa podróży służbowych są w stanie załatwić nam o wiele mniejsze koszty ich jeżeli będzie korzystać z tego typu usług przez dłuższy czas. Warto jest zadbać o odpowiedni komfort tego typu wypraw, od których momentami zależą nawet dalsze losy firmy na danym terenie. Dlatego też tak bardzo ważne staje się zapewnienie tego, aby kompleksowa obsługa podróży służbowych była naprawdę na wysokim standardzie. Warto jest przede wszystkim zadbać o to, aby nasi ludzie mogli jak najszybciej dotrzeć na dane miejsce. Doskonale sprawdza się w tym wypadku samolot, który błyskawicznie dostarczy naszych ludzi w wyznaczone miejsce. Dodatkowo podróżując nim nasi pracownicy będą znacznie bardziej wypoczęci niż po podróży samochodem czy też autobusem. Nie oszczędzajmy również na hotelu gdyż jeżeli zapewnimy odpowiednie warunki do działania ludziom nam podległym to tym lepiej się oni z niego wywiążą. Nie zwracajmy uparcie uwagi na koszta, które chociaż nie małe mogą przynieść dla nas tak naprawdę dużo większe zyski. Jeżeli w sposób odpowiedni zaplanujemy całość działania na obcym dla nas terenie to tym większe będziemy mieli szanse w przekonaniu drugiej strony co do naszego działania.

Zakopane – Willa Atma

Zakopane - Willa Atma Słynna Willa Atma wybudowana został w 1890 roku. Jest ona typowym przykładem góralskiego pensjonatu. Nazwę dla willi wymyślili przebywający tam letnicy, którym atma, czyli dusza kojarzyła się z panującym tam spokojem duszy. Idea stworzenia tam muzeum Szymanowskiego zrodziła się jeszcze przed wojną, tj. w 1937 roku, a pomysł ten wypłynął z ust Michała Kondrackiego – sławnego kompozytora. Kolejna inicjatywa powstania muzeum była 30 lat później. Wtedy to krytyk muzyczny Zdzisław Sierpiński ponownie odgrzał pomysł. Tym razem oddźwięk był tak wielki, że Jerzy Waldorff stanął na czele komitetu, którego zadaniem było wykupienie Atmy. Dopiero w 1972 roku Warszawskie Towarzystwo Muzyczne wykupiło Atmę wraz z parcelą. Dwa lata później dom został przekazany Muzeum Narodowemu w Krakowie, a po czterech latach willa została udostępniona. W muzeum zgromadzono pamiątki po Karolu Szymanowskim. Na podstawie opisów i zdjęć odtworzono gabinet Szymanowskiego, a inne pomieszczenia zyskały wygląd klimatem przypominający lata międzywojenne.