Boisko na obrzeżach miejscowości

Boisko na obrzeżach miejscowości Mecze są dużą rozrywką w naszej miejscowości, posiadamy nawet własny klub sportowy. Niestety nie może on pochwalić się zbyt wielkimi osiągnięciami, ale w końcu nie można mieć wszystkiego, co więcej w głównej mierze chodzi o zabawę, a tego naszym piłkarza nie brakuje. Stadion, który powstaje na obrzeżach naszego miasta, jest sporą inwestycją, która pochłania budżet miejscowości, ale czego się nie robi dla propagowania sportów i rekreacji. Oczywiście stadion posiada nie tylko zastosowanie sportowe, ponieważ w okresach roku cieplejszych w okolicach boiska, gdzie jest płaski teren są oczywiście organizowane imprezy okolicznościowe, takie jak między innymi majówki. Są to zabawy na miarę wilki miast, ponieważ w naszej miejscowości ludzie potrafią się bawić i doskonale jest to widoczne na takich właśnie zabawach. Na nasze majówki zjeżdżają ludzie z okolic z chęcią zabawy. Najczęściej na takich zabawach puszczana jest muzyka disco polo, co powoduje wielkie zainteresowanie. Dzięki tej muzyce ludzie dobrze się bawią.

Kategoria: Władysławów. Tagi: gol, koisko, kolega, mecz, piłka

Muzeum Tatrzańskie

Muzeum Tatrzańskie Muzeum Tatrzańskie jest najstarszym muzeum regionalnym w kraju. Jego początki sięgają do 1888 roku, kiedy to założone zostało muzeum przyrodnicze dla uczczenia pamięci dr Tytusa Chałubińskiego. Muzeum ma w swoich zbiorach florę i faunę Tatr, dzieje geologiczne oraz tatrzańskie jaskinie. Jest także spora kolekcja mchów licząca ponad 2700 wyjątkowych okazów, które zbierał Chałubiński. Jest też kolekcja 140 porostów oraz zbiory zoologiczne. Wśród kolekcji wyróżnia się zbiór motyli z Tatr i Podtatrza oraz kolekcja tatrzańskich ważek. Zbiory geologiczne to ponad dwutysięczna kolekcja skał, minerałów i skamieniałości. Warto również zwrócić uwagę na zbiór skamieniałości fauny morskiej, tj. amonitów, jeżowców czy małż. Natomiast dział etnograficzny tego muzeum to przede wszystkim rzemiosło artystyczne i sztuka ludowa. Znajdziemy tutaj sprzęt pasterski i domowy, kolekcję strojów, malarstwo na szkle, hafty, wyroby metalowe oraz grafiki. Sporą kolekcję stanowią również portrety zakopiańskich artystów, polityków czy sportowców.

Kategoria: Zakopane. Tagi: GOPR, muzeum, tatry, tatrzańskie

Bony turystyczne

Bony turystyczne Bony turystyczne to niewątpliwie ciekawy pomysł na prezent, niezależnie od okazji – może to być idealny podarunek na ślub, świetny pomysł na okrągłą rocznice ślubu, jak i niespodziewany prezent pod choinką. Często także stosuje się go w ramach wynagrodzenia pracowniczego, uznania za ciężką pracę, jak również pożegnania emerytalnego. Obecnie każde większe i szanujące się biuro podróży ma w swojej ofercie bony turystyczne. Są one o tyle dobrym prezentem, że nie obligują nas do wyboru konkretnego miejsca, terminu czy rodzaju wypoczynku. Jedyne, co stanowi ogranicznik, to cena. Jednakże ta swoboda opcji jest niezaprzeczalną zaletą, zwłaszcza, gdy nie znamy preferencji obdarowywanego, jednakże chcemy podarować mu coś niepraktycznego, aczkolwiek niewątpliwie cieszącego serce. Dla osób, które nie do końca zawierzają temu sposobi na ulokowanie swych pieniędzy należą się słowa otuchy – każdy bon posiada bowiem indywidualny kod, dzięki któremu można łatwo zgłosić wszelkie nieszczęśliwe wypadki związane czy to z zaginięciem, czy też ze zniszczeniem bonu. Ponadto, prezent, jakim są bony towarowe umożliwia często korzystanie z rozlicznych zniżek i promocji oferowanych przez biuro. Jeśli chodzi o kwoty, za które takowy bon możemy zakupić, to najczęściej zaczynają się już od 50 złotych – także nie powinniśmy błędnie myśleć, że tego typu prezent zastrzeżony jest tylko dla najbardziej zamożnych osób. Ponadto bony mają długi okres wykorzystania – od 1 roku aż do 2 lat. Co dodatkowo interesujące to fakt, że bony turystyczne można ze sobą łączyć, ażeby móc zafundować sobie bardziej ekskluzywne i niezapomniane wakacje. Ponadto można realizować je w wielu biurach podróży w całej Polsce, niezależnie od miejsca pobytu. Jeśli natomiast bony turystyczne nie pokrywają całkowicie wymarzonej przez na oferty, zawsze istnieje możliwość dodatkowej dopłaty. Jeśli natomiast podróżowanie nie jest naszą pasją, zawsze z łatwością możemy bony turystyczne sprzedać, dzięki czemu wyposażymy się w ekwiwalent pieniężny.

Spacer po parku

Spacer po parku Zawsze miło spędzić czas na spacerze i to w miejscu, które zostało do tego celu specjalnie przygotowane. Mam tu na myśli oczywiście miejski park, który jest odrestaurowany i przygotowany, aby można w nim było bezpiecznie i z przyjemnością spacerować. Czasami zastanawiam się czy spacer po naszym parku nie jest, aby trochę wstydliwy, ponieważ jak to na wieś przypada, nasz park jest stosunkowo mały, a skoro wszyscy się tu znają na pewno rozpoznają nas jak usiłujemy zaznać spaceru w parku. Jednak dla ludzi, którzy lubią spacery nie zrobi to większej różnicy. W naszym parku znajduje się również piękny pomnik, który bardzo często jest sprzątany. W parku są piękne alejki wyłożone kostką brukową, aby łatwiej można się było poruszać. Drzewa w parku są przeważnie liściaste, co oznacza, że o tej porze gubią liście, ale na szczęście nasze zespoły ludzi pracujących interwencyjnie sprzątają liście na bieżąco, co oczywiście oznacza, że park jest czysty i można po nim bez obawy się poruszać. Park w naszej miejscowości jest bardzo malowniczy.

Kategoria: Władysławów. Tagi: drzewa, park, relaks, spacer, zieleń