Władysławów

Władysławów Miejscowość, w której mieszkam to oczywiście żadna inna jak Władysławów. Jest to miejscowość położna niemalże w centrum Polski. Jest to wieś, która posiada około ośmiu tysięcy mieszkańców, co czyni ją sporawą wsią. Oczywiście w naszej miejscowości jest kilka miejsc, które naprawdę warto zobaczyć. Oczywiście nie ma, co marzyć, że staniemy się miejscowością turystyczną, ponieważ każdy człowiek mający do wyboru piękny kurort nad morzem, czy spędzanie kilku dni urlopu w naszej wsi zawsze wybierze piękne i malownicze miejscowości położone w miastach turystycznych, które są specjalnie przygotowane do przybycia turystów. Władysławów to miejscowość, w której mieszkam już około piętnastu lat, co czyni mnie już dość zażyłym mieszkańcem tej miejscowości. Oczywiście nie podoba mi się to, co niemalże w każdej wsi ma miejsce, a mianowicie to, że każdy tu każdego zna i wie co się z nim dzieje. Nie można nic zrobić, o czym nie dowiedzieliby się nasi sąsiedzi. Czasami jest to bardzo irytujące i pozbawia chęci na dalsze mieszkanie tutaj. Często organizowane są różne występy dla naszej społeczności lub dla gości, którzy przyjeżdżają konkurować z naszymi grupami artystycznymi. W gminnymi ośrodku kultury, który jest w skrócie nazywany GOK’iem mieści się między innymi biblioteka gminna, która zawiera w swoim zbiorze bardzo wiele ciekawych ksiąg. Każdy, kto chce może iść do takiej księgarni i wypożyczyć książkę. Oczywiście przed wypożyczeniem trzeba się tam zarejestrować, oczywiście rejestracje jest bezpłatna, a chodzi jedynie o ułatwienie rejestru ksiąg i systemu wypożyczania. W gminnym ośrodku kultury możemy również zaznać trochę rozrywki, ponieważ w budynku mieści się stół bilardowy i stół do ping ponga, dzięki temu dzieci i młodzież może się trochę rozerwać podczas grania w wyżej wymienione gry. Oczywiście, jeżeli zechcemy zorganizować jakąś imprezę na przykład osiemnastkę, czy nawet jakieś urodziny, wystarczy porozmawiać z zarządem i wynająć salę bankietową na daną imprezę, za oczywiście odpowiednie wysokie pieniądze.

Boisko na obrzeżach miejscowości

Boisko na obrzeżach miejscowości Mecze są dużą rozrywką w naszej miejscowości, posiadamy nawet własny klub sportowy. Niestety nie może on pochwalić się zbyt wielkimi osiągnięciami, ale w końcu nie można mieć wszystkiego, co więcej w głównej mierze chodzi o zabawę, a tego naszym piłkarza nie brakuje. Stadion, który powstaje na obrzeżach naszego miasta, jest sporą inwestycją, która pochłania budżet miejscowości, ale czego się nie robi dla propagowania sportów i rekreacji. Oczywiście stadion posiada nie tylko zastosowanie sportowe, ponieważ w okresach roku cieplejszych w okolicach boiska, gdzie jest płaski teren są oczywiście organizowane imprezy okolicznościowe, takie jak między innymi majówki. Są to zabawy na miarę wilki miast, ponieważ w naszej miejscowości ludzie potrafią się bawić i doskonale jest to widoczne na takich właśnie zabawach. Na nasze majówki zjeżdżają ludzie z okolic z chęcią zabawy. Najczęściej na takich zabawach puszczana jest muzyka disco polo, co powoduje wielkie zainteresowanie. Dzięki tej muzyce ludzie dobrze się bawią.

Kategoria: Władysławów. Tagi: gol, koisko, kolega, mecz, piłka

Spacer po parku

Spacer po parku Zawsze miło spędzić czas na spacerze i to w miejscu, które zostało do tego celu specjalnie przygotowane. Mam tu na myśli oczywiście miejski park, który jest odrestaurowany i przygotowany, aby można w nim było bezpiecznie i z przyjemnością spacerować. Czasami zastanawiam się czy spacer po naszym parku nie jest, aby trochę wstydliwy, ponieważ jak to na wieś przypada, nasz park jest stosunkowo mały, a skoro wszyscy się tu znają na pewno rozpoznają nas jak usiłujemy zaznać spaceru w parku. Jednak dla ludzi, którzy lubią spacery nie zrobi to większej różnicy. W naszym parku znajduje się również piękny pomnik, który bardzo często jest sprzątany. W parku są piękne alejki wyłożone kostką brukową, aby łatwiej można się było poruszać. Drzewa w parku są przeważnie liściaste, co oznacza, że o tej porze gubią liście, ale na szczęście nasze zespoły ludzi pracujących interwencyjnie sprzątają liście na bieżąco, co oczywiście oznacza, że park jest czysty i można po nim bez obawy się poruszać. Park w naszej miejscowości jest bardzo malowniczy.

Kategoria: Władysławów. Tagi: drzewa, park, relaks, spacer, zieleń

Cmentarz i kościół

Cmentarz i kościół Spacer nocą może przyprawić o dreszczyk podczas spaceru po naszym cmentarzu. Każdemu człowiekowi cmentarz kojarzy się z umarłymi i z grobami, co jest dość logiczne, ponieważ cmentarz jest właśnie od tego, aby umieszczać na nim groby, w których są pochowani zmarli. Cmentarz mieści się, co prawda już we wsi, obok, ale należy do naszej gminy, czyli prawie jak by był nasz. Oczywiście cmentarz nie jest zbyt popularnie odwiedzanym miejscem w ciągu roku, ale w trakcie trwania święta wszystkich zmarłych na cmentarzu w naszej miejscowości i we wszystkich cmentarzach, zaczynają się gromadzić ludzie bardzo popularnie i zaczynają się tworzyć ogromne kolejki, które nie tylko chcą odwiedzić swoich zmarłych, ale między innymi również chcą uczestniczyć w mszy świętej, która zawsze jest odprawiana na cmentarzu za dusze zmarłych. Ważną częścią cmentarza są oczywiście groby naszych zmarłych. Aby okazać szacunek zmarłym dbamy Kościół nasze groby i zapalamy znicze na ich powierzchniach w celu uczczenia ich pamięci. Zabytek i ośrodek religijności w naszej miejscowości to oczywiście nic innego jak kościół, który znajduje się również na obrzeżach naszej miejscowości. Jest pewna zabawna sprawa, ponieważ kościół dokładnie znajduje się w miejscowości o nazwie Russocice, a plebania, czyli miejsce przebywania naszego proboszcza znajduje się w naszej miejscowości, czyli w Władysławowie. Oczywiście nie robi to wielkiego znaczenia, ponieważ znajdują się w odległości kilku metrów obok siebie i oczywiście dzielą się jedynie płotem, ale formalności są inne. Nasz kościół pełnie taką samą funkcje jak wszystkie inne kościoły chrześcijańskie w całej Polsce i na świecie. Oczywiście ludność danej parafii ma obowiązek chodzenia na msze święte w niedziela i święta, ponieważ tak nakazują przykazania kościelne. Oczywiście jest bardzo duża część ludności, która nie uczęszcza do kościoła, ponieważ albo nie ma czasu, albo idzie do pracy, albo po prostu nie wierzy w Boga, czyli są ateistami. Taki nurt staje się coraz bardziej popularny w naszym społeczeństwie.